Jsem samoplátce


Prevence je důležitá

Lépe je nemocem předcházet, než je léčit v rozvinuté formě. K tomu má u nás každý člověk právo podstoupit vhodná preventivní vyšetření, aby vyloučil rizika některých chorob, zejména civilizačních, která lze s jistou mírou pravděpodobnosti předvídat. Společnost MEDILA podporuje tyto uvážlivé snahy a nabízí řadu služeb těm, kteří se takto sami rozhodnou a sami si potřebná laboratorní vyšetření zaplatí.

Pokud jste takové rozhodnutí učinili, můžete na těchto stránkách získat řadu užitečných a potřebných informací. V případě, že vám tyto informace nebudou stačit, požádejte o pomoc naše pracovníky informačních center laboratoří. Poradí nebo zprostředkují konzultaci s odborníky z našich laboratoří.

 

Doporučený postup pro preventivní vyšetření

 

A) Výběr vhodných laboratorních vyšetření

Výběr je možný:

Vybrat si můžete samostatně, a to na základě vlastních znalostí, lépe však na základě doporučení odborníka, např. některého z lékařů laboratoří MEDILA.


B) Zjištění ceny

Pokud vybíráte z balíčků vyšetření, je cena uvedena u jednotlivých balíčků.

Pokud vybíráte individuální sadu vyšetření, cenu zjistíte v našem ceníku vyšetření. Informace o výši DPH je k nahlédnutí zde.


C) Příprava na vyšetření

Správně provedené laboratorní vyšetření je podmíněno správně provedeným odběrem biologického materiálu, nejčastěji krve a moče. Návod jak se připravit na odběr naleznete zde.

 

D) Odběrová centra MEDILA

K odběru biologického materiálu slouží naše odběrová centra. Mapku s jejich umístěním a provozní dobou naleznete zde.

 

E) Dostupnost našich vyšetření

Při odběru si vyžádejte informaci, kdy budou požadovaná vyšetření hotova a v jaké formě obdržíte výsledky. Většina základních vyšetření je provedena do příštího pracovního dne, speciální vyšetření vyžadují několik dní až týdnů.