Sport s MEDILOU


Laboratoře MEDILA mají jako jeden ze svých cílů podporovat a prosazovat zdravý životní styl. K němu mimo jiné rozhodně patří sport. Sport pro každého, určený nejširší veřejnosti. Tím jsou například běžecké závody pořádané na principu „open“, tj. vítající každého, kdo si přijde zaběhat. V novinkách tohoto webu si můžete najít, které akce společnost MEDILA již podpořila. Každé z nich se účastní stovky běžců a spousta dalších návštěvníků.

 

Aktivní podpora sportovců společností MEDILA spočívá zejména v poradenské roli.

V rámci doprovodného programu sestřičky provádějí ve stánku MEDILA na požádání například odběr kapilární krve (z prstu) s cílem stanovit hladinu krevního cukru, případně změřit krevní tlak. Výsledek odborně interpretují a také doporučují vhodné změny například ve stravovacích návycích a pohybových aktivitách.

Zkušené sestry též provádějí bezplatné měření kardiálního věku a měření laktátu. Vše probíhá za účasti lékaře, který konzultuje výsledky měření. Měření laktátu se provádí jak před, tak po běhu a výsledky se porovnají. Sportovci si tak mohou ověřit trénovanost vlastního těla. Test podstupují sportovci trénovaní i netrénovaní.

Sledujte naše stránky s pozváním na obdobné akce a přijďte se přesvědčit, jak jste na tom právě vy.


 

Pokud se chcete dozvědět podrobnosti o laktátu a jeho významu pro sportovce, klikněte prosím sem.

Pokud vás zajímá, jak staré je Vaše srdce, klikněte prosím sem.

Pokud máte zájem vědět, jak je to s Vaší tělesnou hmotností, klikněte prosím sem.