Komunikační prostředek MISE


Mezi laboratoří a ambulancí probíhá předávání zpráv, dnes zcela samozřejmě internetovou cestou. Obsahem zpráv jsou převážně citlivá data pacientů. Nejdůležitějším aspektem posílání zpráv je tedy jejich bezpečnost, ochrana a nezpochybnitelnost.

Citlivé zprávy nelze posílat běžnou mailovou poštou, která je zranitelná. Je třeba využívat chráněného a zabezpečeného prostředí.

Společnost MEDILA vám nabízí programový prostředek pod názvem MISE, který má všechny vlastnosti nezbytné pro legislativně správné odesílání zpráv. Využití v ambulancích je zejména pro příjem výsledků vyšetření z laboratoří. Takto předanou zprávu si může lékař uložit na svém počítači, zařadit do pacientské dokumentace svého ambulantního software, vytisknout nebo s ní pracovat jinak jako s běžným souborem.

Nezbytnou vlastností systému MISE je i prokazatelnost odeslání zpráv a zopakovatelnost zaslání díky dočasnému archivu posílaných zpráv.

Systém MISE je produktem společnosti STAPRO s. r. o. Systém je používán v běžném denním provozu po celé ČR převážnou částí laboratoří ve zdravotnictví. Všechny laboratoře MEDILA službu MISE používají, mohou tedy komunikovat s každou ambulancí, která se pro používání MISE rozhodne.

Společnost MEDILA pro spolupracující lékaře zajistí zprovoznění této služby v ambulanci bezplatně. Nastaví potřebné parametry a poskytne základní informace k jinak intuitivnímu ovládání.

Samozřejmostí je možnost použití služeb Centra pro podporu zákazníků MISE pro hlášení připomínek k provozu služby.

Pro ambulance je důležité, že v rámci Služby MISE podléhají platbě pouze odeslané (a zároveň doručené) zprávy, přijaté zprávy nejsou nijak zpoplatněny.

 

Pokud máte zájem o podrobnější a odbornější informace o systému MISE, klikněte prosím zde.

 

Pokud máte zájem o implementaci systému MISE, obraťte se prosím na svého regionálního konzultanta laboratorních služeb nebo na Informační centrum laboratoří MEDILA. Kontakty jsou zde.