Ceník


 

Jak pracovat s ceníkem?

Ceník společnosti MEDILA obsahuje vyšetření členěná do analyticko-medicínských celků, které odpovídají členění na źádance k vyšetření. Níže jsou uvedeny skupiny vyšetření, po rozkliknutí uvidíte jednotlivá vyšetření - metody. Zaškrtnutím políčka na levé straně se položka dostane do součtu, který uvidíte pod tabulkou.

Věnujte prosím pozornost poznámkám a upozorněním za koncem ceníku (platby, DPH, příprava na odběr, odběr a příprava krve, podrobnosti k PSA a další).

Ceník v tiskové podobě (pdf) na stažení je zde.

* Vyšetření označená hvězdičkou provádíme pro samoplátce výhradně na základě požadavku ošetřujícího lékaře (vyplněná žádanka s razítkem lékaře), který interpretuje výsledky.


 

Ceny vyšetření

Ceny vyšetření vychází z bodového ohodnocení dle aktuálního Seznamu zdravotních výkonů pro rok 2018 verze 01165/2018.
Ceny jsou uvedeny v Kč a bez DPH. Sazba DPH 0 % je uplatněna pro vyšetření k diagnostickým a léčebným účelům, sazba 15 % pro neléčebné (administrativní) a výzkumné účely a 21 % pro veterinární a ostatní laboratorní služby (např. stěry z pracovních ploch). Podrobnosti k DPH jsou zde.

Dle platné legislativy je cena za stanovení krevní skupiny vždy s DPH 15 % a za vyšetření klíštěte vždy s DPH 21 %, DPH je již v ceně těchto vyšetření.

K ceně vlastního laboratorního stanovení je třeba připočítat cenu za odběr krve, provedení výtěru (pokud je proveden v odběrových centrech MEDILA) a za zpracování vzorku krve (tzv. separaci). Viz poslední skupina v seznamu.

Platby za vyšetření

Platby za vyšetření je nutné uhradit v hotovosti před odběrem v některém odběrovém centru nebo na příjmu materiálu v laboratoři (zatím nepřijímáme platební karty a nelze použít bezhotovostní převody).
Na odběr biologického materiálu je třeba se předem správně připravit.

Omezení v indikaci vyšetření

Jsou-li vyšetření oddělena znakem /, jedná se o cenu za současně provedená vyšetření.

fPSA je vyšetřováno pouze společně s PSA. (2)proPSA nelze vyšetřit samostatně bez PSA a fPSA. Cena (2)proPSA ve výši 717 Kč platí pouze v případě, že vyšetření PSA a fPSA je hrazeno ze ZP.

Imunologie: Laboratoře MEDILA zajišťují kompletní spektrum imunologických a alergologických vyšetření ve spolupráci se svými smluvními laboratořemi. Více informací k seznamu a k cenám těchto vyšetření je uvedeno 
na webu společnosti InterImun.

Více informací o jednotlivých metodách najdete v laboratorní příručce.